5 دلیل عمده ضعیف شدن باتری ماشین
مجله ماشین

5 دلیل عمده ضعیف شدن باتری ماشین

دلایل عمده ضعیف شدن باتری ماشین چیست؟ کاهش سریع باتری نشان دهنده این است که مشکلی در خودرو وجود دارد، زیرا این طبیعی نیست، به خصوص که میانگین عمر باتری چهار سال است و می تواند به پنج سال نیز برسد.

در صورتی که عملکرد باتری در سال اول، دوم یا سوم کاهش یافته است، دلایلی وجود دارد که منجر به این امر می شود و باید تا حد امکان از آنها اجتناب کنید. تا انتهای این مطلب مجله ماشین آساک چین یدک همراه باشید تا با 5 دلیل عمده ضعیف شدن باتری ماشین آشنا شوید.

 خرید قطعات و لوازم یدکی خودروهای چینی در آساک چین یدک

دلایل ضعیف شدن باتری ماشین

ضعیف شدن باتری ماشین

ضعیف شدن باتری ماشین

اتصالات پایدار نیستند 

باتری از دو طرف اتصالات دارد، بنابراین اگر این اتصالات ناپایدار باشند یا محکم وصل نباشند، باعث می شود باتری به سرعت از میزان معمولی خارج شود.

همچنین ممکن است این اتصالات به طور کامل خراب یا فرسوده شده باشند و در این صورت نیاز به تعویض کامل آنها خواهید داشت.

بیشتر بخوانید:

اهمیت روغن موتور و فیلتر در ماشین چینی+ راهنمای انتخاب

شارژ دینامو ناپایدار است 

وظیفه اصلی باتری کمک به روشن شدن موتور خودرو است، بنابراین در صورت استارت زدن خودرو، قرار است دینام شروع به کار کند و به این ترتیب انرژی جنبشی را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و برای شارژ مجدد باتری کار می کند.

اگر مشکلی در عملکرد دمو وجود داشته باشد، به این معنی است که منجر به کاهش سریع باتری می شود و ما به شما توضیح می دهیم:

  • اگر سطح شارژ دینام کم باشد به شارژر باتری منتهی نمی شود و باتری به سرعت تخلیه می شود.
  • اما اگر دینام بالاتر از میزان معمول شارژ شود، به این معنی است که به قسمت های داخلی باتری آسیب می رساند.
بیشتر بخوانید:   طول عمر لنت ترمز چقدر است؟

چگونه باتری خودرو را چک کنیم؟ 

ضعیف شدن باتری ماشین

ضعیف شدن باتری ماشین

شما باید با بررسی باتری از طریق دستگاه سیگنال خوان آن از عملکرد دینام اطمینان حاصل کنید، وقتی آن را بدون روشن کردن موتور به باتری وصل می کنید، ولتاژ آن به طور متوسط ​​حدود 12.5 است. در مورد بعد از روشن شدن موتور خودرو، فرض بر این است که گیج باتری در شب بالا می رود، به طوری که از 13.3 تا 14.8 بالاتر است.

بر اساس این معیار می توانید بفهمید که دینام در حال شارژ است یا خیر و آن هم اگر گیج باتری کمتر از حد متوسط ​​باشد یعنی دینام کم شارژ می شود. و اگر بالاتر از آن باشد، به این معنی است که شارژ بیش از حد بارگذاری شده است.

شما همچنین می توانید موتور ماشین را روشن کنید و سپس ترمینال باتری را جدا کنید.اگر ماشین به کار خود ادامه داد به این معنی است که دینام کار می کند.اگر ماشین روشن است یعنی دینام نیز کار می کند.

گرمای بیش از حد موتور 

اگر باتری بسیار نزدیک به موتور خودرو باشد، به این معنی است که موتور خودرو به صورت دستی بالا می‌آید تا باتری به سرعت کاهش یابد زیرا بر روی آن تأثیر می‌گذارد زیرا ممکن است دمای موتور در هنگام استفاده شدید به 70 درجه سانتیگراد یا بیشتر از آن برسد.

در حال حاضر پوششی برای مقاومت باتری در برابر دمای اطراف تعبیه شده است و عایق حرارتی نیز برای این امر موجود است.

ضعیف شدن باتری ماشین

ضعیف شدن باتری ماشین

الماس الکترو | ضعیف شدن باتری ماشین

این الماس الکتریکی ممکن است ناشی از وجود نوار چسب در اطراف سیم های برق باشد و اگر پوشش لاستیکی روی آن از بیرون برداشته شود، ممکن است منجر به تماس بین سیم های برق شود.

بیشتر بخوانید:   6 دلیل استارت نخوردن ماشین در هوای سرد

و شما می توانید باتری ماشین را از طریق آوومتر بررسی کنید و اگر متوجه شدید که در هنگام توقف ماشین، مقدار زیادی در باتری وجود دارد، به این معنی است که یک اتصال کوتاه در ماشین وجود دارد.

این مشکل نیز با بررسی پکیج فیوز در خودرو حل می شود تا به صورت متوالی بررسی شود تا به فیوزی که برق اضافی دارد برسد یعنی ایراد در آن باشد.

خوردگی روی باتری 

این که آیا خوردگی یا زنگ زدگی انباشته شده روی اتصالات جریان الکتریکی باتری و پیچ‌های آن نیز ممکن است منجر به کاهش سریع باتری شود و در اینجا باید آن را کاملاً تمیز کنید تا به حالت اولیه خود بازگردد.

ممکن است نیاز به خرید پیچ‌های فلزی کاملاً جدیدی داشته باشید که به پایانه‌های باتری متصل می‌شوند.

خرید لوازم یدکی ام وی ام-ارزانترین فروشگاه لوازم یدکی خودرو چینی

خرید لوازم یدکی ام وی ام

باتری پایدار نیست | ضعیف شدن باتری ماشین

ماشین قدیمی با کابل‌های فلزی عرضه می‌شود که کل باتری در جایی که زیر کاپوت ماشین بریده شده است به آن متصل است. در این حالت، باتری هنگام راه رفتن در مناطق غیر ناهموار لرزش زیادی خواهد داشت که عملکرد باتری را ضعیف تر از حد معمول می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیچ هایی که در پایین پایه باتری قرار دارند را بررسی کنید تا به خوبی به هم وصل شده باشند.

چگونه اتصالات باتری خودرو را جدا کنیم؟ 

در صورتی که قصد دارید تا حد امکان از باتری خودرو مراقبت کنید تا به سرعت از مشکل کم شدن باتری خلاص شوید، باید اتصالات را ایزوله کرده و تمام مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا باید باتری را از زنگ زدگی و خوردگی روی آن تمیز کنید.
  • سپس، پیچ های اتصالات الکتریکی متصل به باتری را تعویض کنید.
  • سپس بعد از آن یک عدد هیت شرینک برای باتری بخرید.
  • این قطعات پلاستیکی در اندازه ها، شکل ها و رنگ های مختلف نیز هست.
  • قطعات جداکننده حرارتی مناسب باتری را تهیه کنید.
  • حالا این عایق حرارتی را بگذارید و اتصالات باتری را اضافه کنید.
  • با امکان افزایش سایز ترمال شرینک و همچنین می توانید با حرارت دادن سایز آن را کاهش دهید.
بیشتر بخوانید:   نحوه بررسی روغن موتور خودرو

طول عمر باتری ماشین چقدر است؟ 

داخل باتری علاوه بر نوارهای سرب حاوی مقداری آب است که وزن آن را بسیار سنگین می کند و جریان الکتریکی از خود ساطع می کند و همچنین باتری را ذخیره می کند. به گفته کارشناسان، عمر باتری پیش فرض چهار تا پنج سال است و ممکن است مدت زمان بیشتری از آن کار کند.

و باید توجه داشته باشید که عمر پیش فرض باتری حتی اگر چندین سال از باتری استفاده نکرده باشید به پایان می رسد و بنابراین در صورت خرید باتری جدید باید کاملا نو بودن آن را در نظر بگیرید. در پایان، کاهش سریع و ضعیف شدن باتری ماشین را می توان دلایل زیادی در نظر گرفت که باید از آنها اجتناب کنید تا تا حد امکان آن را حفظ کنید.

 خرید قطعات و لوازم یدکی خودروهای چینی در آساک چین یدک

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 125

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *