جادوی صافکاری به روش PDR
ماشین ها, مجله ماشین

جادوی صافکاری به روش PDR

یکی از جدیدترین روش ها برای صافکاری ماشین، صافکاری به روش PDR است. PDR یکی از به صرفه ترین و سریع ترین روش ها برای صافکاری ماشین محسوب می شود و سازگاری زیادی با محیط زیست دارد. در صافکاری PDR، ترمیم فرورفتگی های ماشین بدون رنگ انجام می شود و در حقیقت برای رفع فرورفتگی های ماشین از ابزارهای تخصصی PDR استفاده می شود. در روش PDR صافکاری خودرور با کمترین مقدار آسیب به بدنه ماشین انجام می شود و نیازی به ضربه های سنگین و سمباده کشی نیست. تا انتهای این مطلب مجله ماشین آساک چین یدک همراه ما باشید.

حتما بخوانید:

راهنمای کاهش مصرف سوخت خودرو | 17 نکته طلایی

صافکاری به روش PDR

بهترین روش صافکاری، صافکاری به روش PDR

بیشتر بخوانید:

بهترین روش شستن ماشین بدون کارواش

آشنایی با مزیت های صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ مزیت های زیادی دارد و بسیار پرکاربرد است. یکی از مهمترین مزایای صافکاری PDR این است که در مقایسه با روش های سنتی، به هزینه و زمان کمتری نیاز دارد. در این روش می توان در کمترین زمان ممکن ماشین آسیب دیده را تعمیر کرد. صافکاری PDR خیلی سریع انجام می شود و به این ترتیب در زمان صرفه جویی می شود. در ادامه این مقاله با سایر مزیت های این روش آشنا می شویم.

هزینه مناسب: هزینه مناسب و مقرون به صرفه بودن یکی دیگر از مزایای صافکاری PDR است. در این روش ماشین شما با کمترین هزینه و بدون نیاز به رنگ تعمیر می شود و در حقیقت هزینه ها تا 60 درصد کاهش پیدا می کند.

بیشتر بخوانید:   راهنمای خرید قطعات یدکی x33

نگران نبودن از عدم تطبیق رنگ بدنه ماشین: در صافکاری به روش PDR هیچ نوع نگرانی بابت عدم تطبیق رنگ در هنگام صافکاری وجود ندارد؛ چون در این روش از رنگ استفاده نمی شود.

عدم کاهش قیمت ماشین: یکی از مهم ترین مزیت های صافکاری به روش PDR، عدم کاهش قیمت ماشین است. با استفاده از این روش می توان به آسانی فرورفتگی های ماشین را بدون رنگ تعمیر کرد و در حقیقت آسیب های وارد شده به خودرو مشخص نمی شوند. در روش های قدیمی ممکن است هنگام صافکاری، قطعات ماشین نیاز به تعویض داشته باشد ولی در این روش قطعات آسیب دیده بدون نیاز به رنگ تعمیر می شوند.

بیشتر بخوانید:

لوازم مصرفی مشین | لوزم یدکی خورو کدامند و زمان تعویض آنها چه زمانی است؟

ابزارهای لازم برای صافکاری PDR

ابزارهایی که برای صافکاری PDR مورد استفاده قرار می گیرند، طراحی و اندازه خاصی دارند و برای ساخت هر کدام از آنها از تکنولوژی خاصی استفاده شده است. یکی از مهم ترین ابزارها برای صافکاری به روش PDR میله های صافکاری هستند که به سه نوع اهرمی، دم ماهی و چرخشی تقسیم می شوند. سایر ابزارهای صافکاری PDR عبارتند از:

  • نیش گیر
  • دستگاه صافکاری
  • نگهدارنده
  • تگرگ کش
ابزارهای صافکاری به روش PDR

ابزارهای صافکاری به روش PDR

کاربردهای صافکاری PDR

همانطور که گفتیم صافکاری PDR در برطرف سازی فرورفتگی های کوچک بزرگ، مورد استفاده قرار می گیرد که در قسمت زیر به برخی از موارد استفاده آن اشاره شده است:

  • برطرف و صاف کردن فرو رفتگی های ناشی از تگرگ یا ضربات فیزیکی کم
  • برطرف کردن فرورفتگی های ناشی از تصادفات خفیف
  • کاهش مصرف بتونه و رنگ کاری در صافکاری خودرو
بیشتر بخوانید:   همه چیز درباره کمک فنر خودرو چینی

جمع بندی

در صافکاری به روش PDR برخلاف روش های قدیمی، هیچ ضربه ای به ماشین وارد نمی شود و فرورفتگی های ماشین با استفاده از ابزارهای خاص و بدون آسیب زدن به رنگ ماشین انجام می شوند. در حقیقت یکی از مزایای صافکاری PDR این است که به بدنه ماشین آسیب نمی رسد و یکپارچگی آن حفظ می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صافکاری PDR به بخش کامنت ها مراجعه کنید. کارشناسان با تجربه ما در آساک چین یدک شما را در این زمینه راهنمایی می کنند.

سئوالات متداول در مورد صافکاری PDR

میله های اهرمی چه کاربردی در صافکاری PDR دارند؟

میله های اهرمی در صافکاری به روش PDR در قسمت های سقف و کاپوت برای اهرم کردن مورد استفاده قرار می گیرند.

مهمترین مزیت این روش صافکاری چیست؟

یکی از مهمترین مزایای صافکاری PDR تغییر نکردن رنگ ماشین است؛ چون ماشین بدون رنگ تعمیر می شود.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 102

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *