معرفی بهترین روغن موتور برای ماشین چینی
مجله ماشین, ماشین ها

معرفی بهترین روغن موتور برای ماشین چینی

یکی از مهم ترین نکات برای خرید روغن موتور برای ماشین چینی، داشتن اطلاعات در مورد انواع روغن موتور است. استفاده از روغن موتور با کیفیت برای خودرو، مانع از ایجاد هزینه های اضافی برای خودرو می شود. در صورتی که روغن موتور خودروهای چینی به موقع عوض نشود، خودرو بعد از مدتی کارایی خود را از دست می دهد. در این مقاله از مجله ماشین آساک چین یدک همراه ما باشید تا با ویژگی های روغن موتور مناسب برای خودروهای چینی و انواع مدل های آن آشنا شوید.

 خرید قطعات و لوازم یدکی خودروهای چینی در آساک چین یدک
روغن موتور برای ماشین چینی

روغن موتور برای ماشین چینی | روغن موتور با کیفیت برای خودرو چینی

مشخصات بهترین روغن موتور برای خودروهای چینی

این روزها دغدغه بسیاری از صاحبان خودرو، انتخاب بهترین روغن موتور برای خودرو است. در ادامه این مقاله اصلی ترین و مهم ترین ویژگی های روغن موتور خودروهای چینی را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • میزان گرانروی روغن موتور: گرانروی یکی از مهم ترین معیارها برای انتخاب روغن موتور است و با دمای محیط رابطه بر عکس دارد. گرانروی روغن موتور برای ماشین چینی، در فصول مختلف سال متفاوت است. گرانروی روغن موتور در فصا زمستان 5w30 است در صورتی که این گرانروی در تابستان باید 5w40 باشد. یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد روغن موتور خودرورهای چینی باید به آن توجه کرد، گرید کیفی روغن موتور است. روغن موتورهایی که دارای گرید کیفی SM و SN هستند، سازگاری بیشتری با خودروهای چینی دارند.
  • تقویت موتور خودرو: یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین روغن موتور این است که تغییرات مثبتی در موتور خودرو ایجاد می کند. در حقیقت موتور خودرور را تقویت می کند.
  • شاخص تعیین کیفیت: یکی از مهم ترین معیارها برای تشخیص بهترین روغن موتور، شاخص API است. این شاخص روی بسته بندی روغن موتور قابل مشاهده است. قبل از بررسی کیفیت روغن موتور به برند تولید کننده آن هم توجه داشته باشید. شاخص کیفیتی برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. در صورتی که این شاخص مناسب نباشد، روغن موتور کارایی مناسبی نخواهد داشت.

روش تولید روغن موتور

روغن موتورها به سه روش سنتتیک، نیمه سنتتیک و معدنی تولید می شوند. روغن موتورهایی که به روش معدنی تولید می شوند، معمولاً کیفیت زیادی ندارند و در مقایسه با بقیه روغن موتورها قیمت ارزان تری دارند. روغن موتورهای سنتتیک بهترین روغن موتور برای ماشین چینی هستند و کیفیت بالایی دارند. روغن موتور نیمه سنتتیک از ترکیب این دو روغن تولید می شود و کیفیت و قیمت متوسطی دارد.

روغن موتور توتال برای خودرو چینی

معرفی بهترین روغن موتور در بازار ایران

  • روغن موتور ایدنول
  • روغن موتور الف
  • روغن موتور ردلوب
  • روغن موتور کاسترول
  • روغن موتور توتال
بیشتر بخوانید:   همه چیز در مورد خرید آریزو 6

نقش روغن موتور در کاهش استهلاک خودرو

با استفاده از بهترین روغن موتور، می توان استهلاک خودرو را تا حد زیادی کاهش داد. در صورتی که از روغن موتور با کیفیت برای خودروی چینی خود استفاده کنید، پوسیدگی های خودرو کاهش پیدا می کند. در نتیجه نیازی به بردن ماشین به تعمیرگاه به طور مداوم نیست.

روغن موتور برای ماشین چینی

روغن موتور کاسترول | روغن موتور برای خودرو چینی

جمع بندی

روغن موتور یکی از وسایل مصرفی خودرو است و وظیفه آن روانکاری و نفوذ به تمامی منافذ باز داخل خودرو است. در صورتی که روغن موتور برای ماشین چینی تمام ویژگی های لازم را داشته باشد، خودروی شما دچار استهلاک نمی شود.

برای آشنایی با بهترین روغن موتور برای ماشین های چینی و خرید لوازم یدکی خودرو چینی، به فروشگاه آساک چین یدک مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد روغن موتور برای ماشین چینی

یکی از مهم ترین ویژگی های روغن موتور با کیفیت چیست؟

یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین روغن موتور برای ماشین چینی، استفاده از افزودنی های مجاز در آن است. این روغن موتورها به خاطر تولید نکردن گازهای سمی، هوا را آلوده نمی کنند و به این ترتیب به محیط زیست آسیبی وارد نمی شود.

برای تشخیص بهترین روغن موتور به چه شاخص هایی باید توجه کرد؟

بهترین روش برای تشخیص بهترین روغن موتور توجه به شاخص هایی مانند شیوه تولید، میزان گرانروی، مواد افزودنی، مواد پایه و API است.

فروش لوازم یدکی خودروهای چینی | ارسال فوری
Read More
آریزو, ام وی ام, ماشین ها, مجله ماشین

فروش لوازم یدکی خودروهای چینی | ارسال فوری

با گسترش بازار خودروهای چینی در ایران، نیاز به لوازم یدکی خودروهای این برندها...

بیشتر بخوانید

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 127

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *