کاملترین راهنمای انتخاب روغن موتور در سال 1401 - 2022
آریزو, ام وی ام, ماشین ها, مجله ماشین

کاملترین راهنمای انتخاب روغن موتور در سال 1401 – 2022

روغن موتور یکی از ملزومات مورد استفاده در اتومبیل ها است که خاصیت روان کنندگی قطعات متحرک موتور را دارد و استفاده از آن برای عملکرد صحیح خودروی شما ضروری است. اما تنوع این محصولات در بازار، خریداران را در انتخاب روغن موتور مناسب با خودرویشان با چالش هایی روبرو ساخته است. از این رو قصد داریم در این مطلب مجله ماشین آساک نکات مهمی را در زمینه انتخاب مناسب ترین محصول برای شما بیان کنیم؛ پس در ادامه با آساک چین یدک همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

انتخاب و خرید بهترین روغن موتور خودرو چینی

انتخاب روغن موتور

 انتخاب روغن موتور

روغن موتور از چه اجزایی تشکیل شده است؟

بخش اصلی این محصولات را روغن تشکیل می دهد که به آن روغن پایه می گویند. اما افزودنی های دیگری نیز در این محصولات وجود دارند. مواد افزودنی برای محافظت از روغن و جلوگیری از تغییرات شیمیایی تحت دمای بالای موتور مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید لوازم یدکی ام وی ام

خرید لوازم یدکی ام وی ام | انتخاب روغن موتور

بیشتر بخوانید:

کار توپی خودرو چیست؟

اهمیت انتخاب روغن موتور مناسب

موتور خودرو جزو اصلی ترین بخش های آن است. هر گونه آسیب و خسارت در این بخش می تواند ضررهای مالی گزافی را برای صاحب اتومبیل به همراه داشته باشد. استفاده از روغن موتورهای بی کیفیت و نامناسب با مدل اتومبیل شما می تواند به موتور آسیب جدی وارد کند. به همین دلیل باید سعی کنید با توجه به خودروی خود، بهترین محصول را انتخاب نمایید. در زیر به مهمترین نکات خرید روغن موتور اشاره می کنیم.

به ویسکوزیته روغن موتور دقت داشته باشید.

ویسکوزیته یکی از مهمترین ویژگی های یک روغن موتور است. داشتن ویسکوزیته پایین بدین معنی است روغن مورد نظر به اندازه کافی روان نیست. این موضوع باعث می شود فشار پمپ برای گردش روغن کافی نباشد و به خوبی نتواند خاصیت روان کنندگی خود را اعمال نماید. در نتیجه قطعات متحرک موتور دچار سایش و فرسودگی خواهند شد. در صورتی که ویسکوزیته بسیار بالا باشد، روغن موتور در نفوذ به فضاهای کوچک با مشکل مواجه خواهد شد و در نتیجه کارایی لازم را نخواهد داشت. بنابراین در انتخاب روغن موتور مناسب باید به داشتن ویسکوزیته متعادل و بهینه توجه نمایید.

 انتخاب روغن موتور خودرو

انتخاب روغن موتور خودرو

بیشتر بخوانید:

بهترین زمان تعویض لوازم یدکی ماشین

بیشتر بخوانید:   7 نکته برای رانندگی با ماشین دنده اتوماتیک برای مبتدیان

به شرایط آب و هوایی توجه کنید.

دما یکی از عواملی است که می تواند عملکرد روغن موتور را تحت تاثیر خود قرار دهد. با توجه به این موضوع، روغن موتورها در دسته های گوناگونی قرار داده شده اند. روغن موتورهای تک درجه محصولاتی هستند که در دماهای مشخصی عملکرد مناسب دارند. امروزه استفاده از این محصولات مختص تراکتورها، ماشین های چمن زنی و … است و در اتومبیل ها مورد استفاده قرار نمی گیرند. دسته دیگر این روغن ها، روغن موتورهای چند درجه هستند که در بازار با نام چهار فصل نیز شناخته می شوند. این محصولات می توانند در دماهای گوناگون، بسیار بهینه عمل کنند و بدین صورت مناسب استفاده در آب و هوای گوناگون هستند. امروزه استفاده از این روغن ها بسیار پرکاربرد شده است.

برندهای معتبر را خریداری نمایید.

خرید روغن موتور از برند معتبر، کاری است که هر مشتری هوشمندی انجام می دهد. ممکن است قیمت این برندها نسبت به سایر محصولات بیشتر باشد اما قطعا کیفیت آن ها نیز بالاتر خواهد بود. در پایان امیدواریم با در نظر گرفتن این نکات، بتوانید انتخاب روغن موتور مناسب اتومبیل خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

خرید لوازم یدکی چری

خرید لوازم یدکی چری | انتخاب روغن موتور خودرو

بیشتر بخوانید:

خرید ماشین چینی صفر یا ماشین کره ای دست دوم؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز 101

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *